Yat Sınıfı
eaykayk2018guz002.jpg

Yat yarışları hemen her kesimden amatör denizcinin, bir yandan kıyasıya rekabet ederken diğer yandan dostluk ve centilmenlik çerçevesinde amatörlük ruhunu yaşatıp yücelttikleri, sosyal ve sportif etkinliklerdir. Gerek yurt gerekse dünya genelinde geniş kitlelerce takip edilen ve katılım gösterilen yat yarışları, bu anlamda tüm yelken sporları içinde bir adım daha öne çıkar.

Ankara Yelken Kulübü, farklı özellikteki teknelerin de birbiriyle yarışmasına imkân tanıyan ve bu özelliğiyle amatör denizcilerin yoğun ilgi gösterdikleri IRC sınıfındaki yat yarışlarında sıkça boy göstermektedir. Kulübümüz, Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK) ile bu sınıftaki trofelerin organizasyonunda da aktif işbirliği yapmaktadır.

AYK, yetişkinlere yönelik eğitimleri ve düzenlediği organizasyonlar ile hemen her yaştan amatör denizcinin "yat yarışı" atmosferini ve heyacanını yaşamasını sağlıyor! Bizzat yarışmak ya da aynı ortamda bulunarak yarışçıları izlemek ve onların heyecanlarına ortak olmak... Siz seçiminizi yapın, biz size yol gösterelim.