AYK Amatör Denizcilik Seminerleri

Amatör Denizci Belgesi (ADB) ve Kısa Mesafe Telsiz (KMT) Operatörü Yeterlik Belgesi sahibi olabilmek için ülkemizde her yıl T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan sınavlardan birinde başarılı olmak gerekmektedir.

Ankara Yelken Kulubü, ezbere dayalı bilgi ile yetinmek istemeyenlere; diğer denizsever amatörler ile tanışabilecekleri, samimi ve rahat bir ortamda konusunda uzman olan deneyimli kaptanların sunumları ve rehberliği eşliğinde verdiği kuramsal ve uygulamalı eğitim fırsatları ile gerçek amatör denizciliğin kapısını aralıyor! Üstelik hiçbir önkoşul da yok!

Seminerlerin Kapsamı

Teorik seminerlerimiz canlı barkovizyon sunumları eşliğinde sözel olarak verilmekte, sunumlar yardımcı eğitim malzemeleri ile desteklenmektedir. Her seminer dönemi temel denizcilik bilgisinin paylaşılmasıyla başlar ve şu konuları kapsar:

  • Tekne ve seyir tipleri,
  • Manevralar (ayrılma, yanaşma, demirleme vb.)
  • Seyir (navigasyon),
  • Seyir güvenliği (denizde çatışmayı önleme, yangın vb. durumlarla mücadele, zor durumlarda hayatta kalma)
  • Deniz hukuku,
  • Meteoroloji
  • İlk yardım,
  • Temel motor ve elektrik bilgisi,
  • Denizde iletişim ve kısa mesafe telsiz (KMT)

Ankara Yelken Kulübü için, verilen seminerlerin verimli olması birincil önceliktedir. Bu amaçla her seminer kendi içeriğine ve kapsamına uygun olarak ilgili Kurul tarafından planlanmıştır. Ayrıca her teorik seminer dönemi ardından kursiyerlerimize denizde pratik yapma fırsatı da sunulmaktadır. Pratik eğitimler, kursiyerlerimizin yine bu süreçte tanışmış oldukları eğitmen kaptanlarımız tarafından bizzat verilmektedir. Ankara Yelken Kulübü, kursiyerlerini ve üyelerini asla yalnız bırakmaz!

Yerinizi Şimdiden Ayırtın!

Nasıl Katılabilirim?

Ankara Yelken Kulübü, seminerlerin verimli olabilmesi için her seminer dönemini belirli bir kontenjan ile sınırlandırmaktadır. Yıllık seminer takvimimizi inceleyerek, sizin için en uygun dönemi belirledikten sonra seçtiğiniz dönem için ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Başvurular, başvuru formunun doldurulması ve eğitim ücretinin Kulüp hesabına yatırılması ile kesinlik kazanır. Aşağıdaki başvuru formlarından herhangi birini doldurduktan sonra, iletişim sayfamızdaki e-posta veya posta adresimize gönderebilir; sıradaki eğitimde yerinizi ayırtabilirsiniz. İhtiyaç duymanız hâlinde bize her konuda danışabilirsiniz.

Başvuru Formları

docx.png AYK-AD-Seminer-Basvuru-Formu.docx Doldurulabilir MS Word
pdf.png AYK-AD-Seminer-Basvuru-Formu.pdf Adobe Acrobat PDF
kaptanolun_dar.jpg