HÜMED ile birlikte amatör denizciliğin kapısını aralıyoruz.

Güzel yurdumuz masmavi bir doğa harikası ile çevrili: denizlerimiz… Peki ama bizler, “mavi vatanımız” denizlerimizi ne kadar tanıyor, denizlerimizden ne ölçüde yararlanıyoruz?

Denizci olmak, denizci ruhu taşımak ne demektir? Amatör denizcilik nedir? Denizden yüzlerce kilometre uzakta nasıl “amatör denizci” olunabilir, neler yapılabilir? Denizi olmamasına rağmen en fazla amatör denizcinin yetiştiği güzel başkentimiz Ankara’da, kurulduğu 2000 yılından bu yana binlerce amatör denizci ve yine çok sayıda yelken sporcusu yetiştirmiş Ankara Yelken Kulübü, Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği (HÜMED) ile birlikte amatör denizciliğin kapısını aralıyor.

16-22 Eylül 2020 Avrupa Hareketlilik Haftası vesilesi ve HÜMED işbirliği ile düzenlediğimiz "Yelken ve Amatör Denizcilik Semineri'nde" gelin bu sorulara birlikte yanıt arayalım. 21 Eylül 2020, Pazartesi günü saat 20:00'da yapılacak olan seminerimiz, süregelen Covid-19 salgını ve arttığı değerlendirilen bulaş riski nedeniyle çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek olup; tüm ilgililer davetlidirler.

İlgi ve kayıt için TIKLAYINIZ