Tema: Parkinson

Ankara'nın gözbebeği ve Türkiye'nin güzide spor kulübü Ankara Yelken Kulübü, tüm yelkenseverleri buluşturacak bir büyük etkinlik ile başarılarla dolu bir sezonu daha noktalamaya hazırlanıyor. Parkinson farkındalığı oluşturmaya yönelik çokuluslu AB projemiz S4P vesilesiyle Parkinson temasının öne çıkarılacağı bu büyük etkinlikte;

  • Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla Kent Orkestrası'nın müzik ziyafeti eşliğinde, kulüp üyesi olan/olmayan tüm yelkensever hemşerilerimizi ve yurt dışından katılan davetlilerimizi ağırlayacak;
  • "Bütün Tekneler Suya!" diyerek Yaza Veda Şenliği'nin çoşkusunu yelken tutkusuyla katmerleyecek;
  • Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen "Amatör Spor Haftası İl Yarışları'nı" da yine hepbirlikte izleyeceğiz.

AYK-S4P Yaza Veda ve Yelken Şenlikleri - Tema: Parkinson
Etkinlik Programı:

11:00 Açılış
11:30 Yarış kayıtları
12:00 Etkinlik açılış konuşması
12:30 Amatör Spor Haftası İl Yarışları
12:30-14:30 Yelken uygulamaları
13:30-14:30 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası
15:00 Bütün Tekneler Suda yelken etkinliği
16:00 Yelken yarışları ödül töreni
17:00 Kapanış

S4P Nedir?

"Parkinson için Deniz, Yelken ve Sörf" (S4P) projesi Parkinson hastalarının rehabilitasyonunda deniz sporlarının rolü hakkında iyi uygulamaları ve bilgileri paylaşmayı, su sporları kulüpleri ile Parkinson camiası arasında sinerji ve örnek işbirlikleri oluşturmayı amaçlayan çokuluslu bir projedir. Ankara Yelken Kulübü de bu çokuluslu projenin ortaklarından biridir. Proje hk. ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

Kimler Katılabilir?

Etkinliğe katılım ücretsiz olup; Ankara Yelken Kulübü üyeleri ve üye yakınları başta olmak üzere, denize ve yelken sporuna ilgi duyan tüm hemşerilerimiz katılabileceklerdir. Bütün Tekneler Suda etkinliği, yelken yarışları ve S4P proje etkinliklerine katılımlar ise kendi özel kural ve koşulları altında koordine edilecek olup; yine tüm bu etkinlikler MoganPark'taki tesisimizden izlenebilecektir.

ayk-s4p-yaza-veda-senligi-2022-poster.jpg