Cumhuriyeti kutlamanın zamanı olmaz! Parkinson ise hayatımızın bir gerçeği.

Üye ve sporcuları Dünyanın tüm denizlerinde özgürce yelken açan Ankara Yelken Kulübü için Ekim ayı demek Cumhuriyet Bayramı demektir! Ankara Yelken Kulübü, bu yılki Cumhuriyet Bayramı'nı da kendine yakışır renkte etkinlikler ile kutladı!

Parkinson hastalarının rehabilitasyonunda deniz sporlarının rolü hakkında iyi uygulamaları ve bilgileri paylaşmayı, su sporları kulüpleri ile Parkinson camiası arasında sinerji ve örnek işbirlikleri oluşturmayı amaçlayan "Parkinson için Deniz, Yelken ve Sörf" (S4P) projesinin proje ortağı olarak, diğer uluslararası proje ortaklarının da katılımları ile Ekim ayında yapılması kararlaştırılan Parkinson farkındalık etkinliğini, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı'nın heyecan ve coşkusuyla birleştirdik. Etkinlik günü Göl'de gerçekleştirilen Cumhuriyet Kupası ve Parkinson Farkındalık Yarışı konukların yoğun ilgisi altında heyecanlı görüntülere sahne olurken; Kulüp yetkililerimiz, S4P Projesi çerçevesinde işbirliği sağladığımız Parkinson Hastaları Derneği'nin koordinasyonu ile etkinliğe katılan misafirlerimiz ile görüşerek, parkinsonlu hastaların yapabilecekleri üzerine fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

Etkinlik sonunda yapılan kupa töreni ile dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları takdim edilirken, günün anlamı dolayısıyla tüm sporcu gençlerimize kulübümüz tarafından birer de Nutuk armağan edildi. Etkinlik, birlikte eşlik edilen marşlar eşliğinde başladığı gibi coşkuyla sona erdi. Katılan ve bu anlamlı güne renk katan tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyor; gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz:

"Cumhuriyet güneşi ve Atatürk ilkeleri yaşam boyu pusulanız olsun! Özgürce ve cesurca yelken açın!"

Parkinson için Deniz, Yelken ve Sörf" (S4P)
Etkinlik Programı:

11:00 Açılış
11:30 Yarış kayıt
12:00 Etkinlik açılış konuşması
12:30 1. Yarış (Cumhuriyet Kupası ve Parkinson Farkındalık Yarışı)
12:30-16:00 DJ
13:00-14:30 Mangal Partisi
13:30 2. Yarış (Cumhuriyet Kupası ve Parkinson Farkındalık Yarışı)
14:30 3. Yarış (Cumhuriyet Kupası ve Parkinson Farkındalık Yarışı)
15:00 IOM gösteri yarışı
16:00 Ödül töreni
17:00 Kapanış

cofounded-by-erasmus-.jpg

ortaklar.png