Bekle bizi Selanik! Bekle bizi Kavala!

Yakın zamanda Türkiye-Yunanistan sınırında meydana gelen gelişmeler ve artan COVID-19 riski nedeniyle, gezi programımız ileriki bir tarihe ertelenmiştir. Üyelerimize ve tüm ilgililere saygıyla duyrulur.

Gelin bu yıl 23 Nisan'ı Selanik'te kutlayalım!

Etkinliğimiz 23 Nisan'ı da kapsayacak şekilde planlandı. Bu yılki 23 Nisan'ı Selanik'te kutlamaya ne dersiniz?

Son Gün: 15 Şubat!

Ankara Yelken Kulübü Etkinlik Kurulu tarafından planlanan etkinlik programı çerçevesinde ön kayıtlar başlamıştır. Yeterli talep olması hâlinde program kesinleştirilecek olup; talep ve ön kayıtlar 15 Şubat 2020, Cumartesi günü sona erecektir.

Son güne bırakmadan, hemen bugün Kulüp Sekreterliğini arayın; adınızı yazdırın!

Gezi Programı

ANKARA / EDİRNE (22 Nisan 2020)

Belirlenecek saatte ve konumda buluştuktan sonra Edirne’ye hareket ediyoruz. Edirne ’de Üç Şerefeli Camii, Ulu Camii, Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Lozan Anıtı, Tarihi Tren Garı, Şifahane (Beyazıt Külliyesi) ziyaret listemizde. Gezimiz bitince otelimize geçiyoruz. Konaklama Edirne’deki otelimizde...

EDİRNE – SELANİK (23 Nisan 2020)

Sabah Otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. İpsala'daki Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe yol üzerinde görüldükten sonra Selanik'e varacağız. Ardından turumuz başlıyor. İlk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Daha sonra şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında.

Öğle yemeğinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Akşam yemeğimizi yiyoruz. Burada Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin de tadına bakabilirsiniz. Geceleme yine Selanik'teki otelimizde...

Dileyen misafirlerimiz ekstra yemekli taverna gecesine de katılabilirler. Tur esnasında rehberimiz tarafından gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

SELANİK – KAVALA (24 Nisan 2020)

Sabah yine otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Kavala'ya hareket ediyoruz. Şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi Su kemerleri, Belediye Binası ve Liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Geceleme yine Kavala'da otelimizde...

Dileyen misafirlerimiz burada da ekstra yemekli taverna gecesine katılabilirler. Tur esnasında rehberimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

KAVALA–ANKARA(25 Nisan-26 Nisan 2020)

Sabah otelde yapacağımız kahvaltıdan sonra Kavala'da zaman geçiriyoruz. Akşam saatlerinde Ankara'ya hareket edeceğiz. 26 Nisan 2020, Pazar günü sabah saatlerinde Ankara'ya dönmüş olmayı planlıyoruz.

Etkinlik programındaki olası değişiklikler yine bu sayfadan bildirilecektir. İlgilenen misafirlerimizin sitemizi takip etmeleri önemle duyrulur.

Hizmetler ve Ücretlendirme

Etkinlik için belirlenmiş olan ücret kişi başına 275 Avro olup; ödeme 3 taksitte yapılabilecektir. Ödeme hakkında ayrıntılı bilgi için Kulüp Sekreterliğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ücrete DAHİL Olan Hizmetler

  • Edirne, Selanik ve Kavala'da, 3-4 yıldızlı otellerde yapılacak 1'er gecelik konaklama (oda-kahvaltı)
  • Lüks otobüsler ile ulaşım, çevre gezileri ve ikramlar
  • Türkçe profesyonel rehberlik
  • Programda belirtilen tüm geziler

Ücrete DAHİL OLMAYAN Hizmetler

  • Vize ücreti (Yeşil pasaporta vize gerekmiyor.)
  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğlen ve akşam yemekleri
  • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası (15 €)

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Seyahati için vizeye ihtiyacı olacak misafirlerimizin, vize işlemlerini seyahat tarihinden önce tamamlamış olmaları gerekmektedir.