19 Mayıs'ı, -Kurtuluş Savaşımızın başladığı noktada- Samsun'da kutluyoruz!

Ankara Yelken Kulübü olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak üzere, 19 Mayıs'ın 100. yılında Samsun'a çıkıyoruz! Bize katılmaya ne dersiniz?

Hemen arayın, yerinizi ayırtın!

PROGRAM:

Birinci Gün: 18 Mayıs 2019, Cumartesi

Sabah belirtilen saat ve noktalarda buluşmamızın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Araçtaki kahvaltı ikramımızın ardından "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya'ya hareket. Keyifli bir yolculuk sonrasında Amasya’ya varış. Ferhat'ın Şirin için kazdığı Su Kanallarını görerek gezimize başlıyoruz. Ardından Gök Medrese’yi görüp, bir çok uygarlığın eserlerinin sergilendiği Amasya Müzesi'ni ve mumyaların bulunduğu bölümü gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman. (Ekstra) Sonrasında şehri en iyi şekilde görebileceğimiz Çakallar Tepesine çıkarak fotoğraf molası veriyoruz. Kral Kaya Mezarlarını da izledikten sonra Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa ve Mehmet Paşa Camii ve Kümbetini ziyaret edip, 2.Beyazıd Külliyesi, Burmalı Minare Camiini de ziyaret edip, kale içine girerek Hazeranlar Konağı ve Şehzadeler Konağını da gezdikten sonra tarihi çarşıda alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Merzifon’da otelimizde.

İkinci Gün: 19 Mayıs 2019, Pazar

Sabah 08:00'de kahvaltı sonrası Samsun’a doğru yola çıkıyoruz Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'dan Samsun’a kurtuluş mücadelesinin ilk ateşini yakmak üzere ulaşmasını sağlayan Bandırma Vapuru Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bandırma Vapuru yanında bulunan İlk Adım Anıtı da ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Buradan ayrıldıktan sonra, M.K. Atatürk 'ün Samsun’ a ilk geldiğinde konakladığı otelden bugün müzeye dönüştürülen Gazi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Atatürk Heykeli ve Atatürk Müzesi ziyaretlerini gerçekleştirdikten sonra öğlen yemeği için serbest zaman. (Ekstra) Yemekten sonra 19 Mayıs 1919 100. Yıl Etkinliklerine katılıyoruz ve Ankara’ya hareket, saat 23:00 civarında Ankara’ya varış

Tur Ücreti

İki veya üç kişilik odada kişi başı: 450 TL

AYK üyelerine indirimli fiyat : 380,00  TL

5,99-11,99  yaş çocuk ücreti : 420 TL

AYK üyelerine indirimli fiyat : 350,00 TL

0-6 yaş çocuk ücretsiz

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks Araçlarla Ulaşım Çevre gezileri
  • 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği ve sabah kahvaltısı)
  • Ogk Tur Profesyonel Rehberlik hizmeti
  • Seyahat Sağlık  Sigortası
  • İlk gün otobüste alınacak kahvaltı paketi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze ve ören yeri girişleri,
  • Öğle Yemekleri

19 Mayıs'ta ne olmuştu?

19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, ulu önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da İtilaf Devletleri'ne karşı Kurtuluş Savaşı'mızı resmen başlattıkları tarihtir. Atatürk bu tarihi günü Türk Gençliğine armağan etmiştir. 19 Mayıs günü, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl kutlanan resmi bir bayramdır. Şimdiden kutlu olsun!